AKORİSTAN FORUM
AKORİSTAN FORUMA HOŞGELDİNİZ

Join the forum, it's quick and easy

AKORİSTAN FORUM
AKORİSTAN FORUMA HOŞGELDİNİZ
AKORİSTAN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» ÖZGÜR ÇEVİK - BİZE KALANLAR (VEDA)
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyPaz Haz. 06, 2010 12:19 am tarafından Admin

» CEM ÖZKAN - DÖN BANA VERSİON 2
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyPaz Haz. 06, 2010 12:14 am tarafından Admin

» CEM ÖZKAN - DÖN BANA
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyPaz Haz. 06, 2010 12:11 am tarafından Admin

» CEM ÖZKAN FANLARI
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyCuma Haz. 04, 2010 3:55 pm tarafından Admin

» HARD ROCK...
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyCuma Haz. 04, 2010 2:33 pm tarafından Admin

» BLACK METAL
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyCuma Haz. 04, 2010 2:33 pm tarafından Admin

» GOTHİC METAL
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyCuma Haz. 04, 2010 2:32 pm tarafından Admin

» ALTERNATİF ROCK
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyCuma Haz. 04, 2010 2:32 pm tarafından Admin

» ANADOLU ROCK
MAJÖRLER VE MİNÖRLER EmptyCuma Haz. 04, 2010 2:31 pm tarafından Admin

Eylül 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Takvim Takvim

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Anket

HANGİ TARZ MÜZİK TUTKUNUSUNUZ ?

MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_lcap50%MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_rcap 50% [ 2 ]
MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_lcap0%MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_rcap 0% [ 0 ]
MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_lcap50%MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_rcap 50% [ 2 ]
MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_lcap0%MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_rcap 0% [ 0 ]

Toplam Oylar : 4

DUYURU PANOLARI

DUYURU PANOMUZ

----------

Sitemize Hoşgeldiniz

MAJÖRLER VE MİNÖRLER Emreaydin-150x150 ----------

En güncel Akorlar

----------

En yeni şarkı sözleri

----------

AKORİSTAN.COM

En iyi yollayıcılar
Admin
MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_lcapMAJÖRLER VE MİNÖRLER I_voting_barMAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_rcap 
bilal
MAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_lcapMAJÖRLER VE MİNÖRLER I_voting_barMAJÖRLER VE MİNÖRLER I_vote_rcap 

Istatistikler
Toplam 14 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: elneva

Kullanıcılarımız toplam 93 mesaj attılar bunda 89 konu
ÖNE ÇIKANLAR
PARAMORE
MAJÖRLER VE MİNÖRLER Paramore

30 SECONDS TO MARS
MAJÖRLER VE MİNÖRLER 30stm
AKORİSTAN.COM'A DÖN
MAJÖRLER VE MİNÖRLER ANASAYFA AKORİSTAN.COM'A GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ADMİN ÖNERİSİ
CEM ÖZKAN - DÖN BANA

Üzülürüm yine

Resmini görünce

Maziye bakarak

Vazgeçemem senden

Bir ömür geçse böyle

Ardından yalvararak

Dön bana yeniden ne olur

Sev beni yeniden ne olur

Al beni yanına ne olur

Dön bana yeniden ne olur

Ne olur...

Unuturum sandım

Zamana bırakınca

Seni nasıl sevdiğimi

Ama bugün yine

Söylüyorum hep aynı

Hep aynı şeyi

Dön bana yeniden ne olur

Sev beni yeniden ne olur

Al beni yanına ne olur

Dön bana yeniden ne olur

Ne olur...

MAJÖRLER VE MİNÖRLER

MAJÖRLER VE MİNÖRLER Empty MAJÖRLER VE MİNÖRLER

Mesaj  Admin Ptsi Mayıs 31, 2010 3:20 pm

Major akorlar;

-Do major akoru 1. sesi do olmak üzere do, mi, sol seslerinden oluşur. Major gam formülüne göre (2 tam bir yarım , 3 tam 1 tarım) do, re, mi, fa, sol, la, si seslerinden do major gamı uluşur. Diyez ve bemol almaz. Tam seslerden uluşur. İlgili minörü laminör(Am)dür.

- Re major akoru 1. sesi re olmak üzere re, fa diyez, la seslerinden oluşur. Major gam formülüne göre ( 2 tam 1 yarım, 3 tam 1 yarım ) re, mi,fa diyez,sol,la, si,do diyez,re, sesleri re major gamını oluşturur. 2 diyezli bir gamdır. İlgili minörü si(Bm) minördür.

- Mi major akoru 1. sesi mi olmak üzere, mi, sol diyez, si seslerinden oluşur. Major gam formülüne göre ( 2 tam bir yarım, 3 tam bir yarım ) mi fa diyez, sol diyez, la, si, do diyez, re diyez, mi sesleri mi major gamını oluşturur. İlgili minörü do diyez minörüdür...

-Fa major akoru 1.sesi fa olmak üzere fa, la, do seslerinden oluşur. Major gam formülüne göre ( 2 tam, 1 yarım, 3 tam 1 yarım ) fa, sol, la, si bemol, do,re,mi, sesleri fa major gamını oluşturur. İlgili minörö re minördür...

- Sol major akouru, 1.sesi sol olmak üzere sol, si, re seslerinden oluşur. Major gam formülüne göre ( 2 tam, 1 yarım, 3 tam 1 yarım) sol la si do re mi fadiyez sol, sesleri sol major gamını oluşturur. Bir diyezli bir gamdır. İlgili minörü mi minördür.

- La major akoru 1. sesi la olmak üzere la, do, mi seslerinden oluşur. Major gam formülüne göre ( 2 tam 1 yarım 3 tam 1 yarm) la, si, do diyez re, mi, fa diyez, sol diyez, la sesleri la major gamını oluşturur.3 diyezli bir gamdır. İlgili minörü fa diyez minörüdür.

- Si major akoru si re diyez ve fa diyez seslerinden oluşur. Beş diyezli bir gamdır.si, do diyez, re diyez, mi, fa diyez, sol diyez, la diyez, si gam sesleridir. İlgili minörü sol diyez minörüdür.

Minör akorlar;

- Do minör akoru 3. perde üzerine bare basarak elde ediliyor..Do , re diyez , sol seslerinden oluşuyor . Gam sesleri ise:do, re, re diyez, fa, sol, sol diyez, la diyez,do.

- Re minör akoru 1. sesi re olmak üzere re, fa, la seslerinden oluşur. Minör gam formülüne göre (1 tam bir yarım, 2 tam bir yarım, 2 tam) re mi fa sol la, si bemol, do, re sesleri re minör gamını oluşturur. Fa majörün ilgili minörüdür. Bir bemollü bir gamdır.

- Mi minör akoru ise mi, sol, si seslerinden oluşur. Gam sesleri ise:mi, fa diyez, sol, la, si, do, re, mi.

- Fa minör akoru fa, sol diyez,do seslerinden oluşur.Gam sesleri:fa, sol, sol diyez, si bemol, do, do diyez, re diyez,fa.

- La minör akoru 1. sesi la olmak üzere la, mi, do, seslerinden oluşur. Minör gam formülüne göre ( 1 tam 1 yarım 2 tam 1 yarım 2 tam) la si do re mi fa sol la sesleri la minör gamını oluşturur. Do majorün ilgili minörüdür. Diyez ve bemol almaz..

- Si minör akoru 1. parmak 2.perdeyi tam olarak kapatacak, 2. parmak 3. perdede re notasına, 3.parmak 4. perdede fa diyez, 4. parmak ise yine 4. perdede si notasına basacak. Si minör , re minörün ilgili minörüdür. İki diyezli bir gamdır. si, do diyez, re, mi, fadiyez, sol, la, si gam sesleridir.

İyi çalışmalar.

Sevgilerle...
Admin
Admin
Admin

PUANLAMA : 265

https://akoristan.forum.st